IPL - intezivní pulzní světlo

Fotodepilace

je účinná forma depilace (odstranění chloupků včetně kořínku). Tato metoda se provádí přístrojem IPL – Intenzivní pulzní světlo.

Při aplikaci IPL se využívají intenzivní světelné pulzy, které stejně jako laser zničí vlasový folikul, avšak metoda IPL je oproti laseru obecně uznávaná za nebolestivou, jelikož záblesk trvá pouze milisekundu, přestože je daleko intenzivnější.

Teleangiectazie - drobné cévky na obličeji

Ošetření provádí lékař. Oči klienta i lékaře jsou chráněny speciálními ochrannými brýlemi. V okamžiku světelného záblesku může klient pocítit mírné štípnutí. Vše závisí na ošetřovaném místě a citlivosti klienta.

Kontraindikace

Těhotné a kojící ženy, lidé s čerstvým tetováním či čerstvým opálením a osoby užívající antikoagulační léky (léky na ředění krve), nebo léky způsobující přecitlivělost na světlo (např. antibiotika atd.).

Dále se nedoporučuje zákrok IPL osobám trpícím cukrovkou, herpes, epilepsií, nádorovým onemocněním, rakovinou kůže a lidem, kteří mají nebo měli v minulosti kožní vyrážku způsobenou reakcí na světlo. Není vhodné aplikovat na kůži se zánětlivými procesy či nadměrným počtem mateřských znamének v místě zákroku.


© Copyright 2019
LÉKAŘSKÉ CENTRUM KŮŽE A KOSMETIKY s.r.o.